Buca Belediyesi’nden Kuruçeşme’ye Yeni Park

Buca Belediyesi’nden Kuruçeşme’ye Yeni Park

Buca Belediyesi, ilçedeki yeşil alan oranını artırmak amacıyla yürüttüğüçalışmalar kapsamında Kuruçeşme Mahallesi’nde bulunan 3 bin metrekarelik alanı parka dönüştürüyor. 50 tane de zeytin ağacını barındıran park, kısa sürede Bucalılar'ın hizmetine açılacak.

Buca Belediyesi, ilçedeki yeşil alan oranını artırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Kuruçeşme Mahallesi’nde bulunan 3 bin metrekarelik alanı parka dönüştürüyor. 50 tane de zeytin ağacını barındıran park, kısa sürede Bucalılar'ın hizmetine açılacak.

Kuruçeşme Mahallesi’nde 205/ 51 ve 52 sokakların kesiştiği 3 bin metrekarelik alan parka dönüştürülüyor. Belediye'nin Park Bahçeler ve Fen İşleri müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla hayata geçecek olan ve bir ay içinde tamamlanması planlanan park, okula dönen çocuklara da “Hoş geldin” hediyesi olacak.

Yeşil alan niteliğinin yanı sıra her yaştan Bucalı'nın nitelikli zaman geçirebileceği parkta oturma alanları da bulunacak. Zeminin çimle kaplanacağı ve yaklaşık 50 tane zeytin ağacına ev sahipliği yapan parkta özel bir ışıklandırma sistemi de yer alacak.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı