Ceyhan Belediyesi’nden Yaz Kursu Atağı

Ceyhan Belediyesi’nden Yaz Kursu Atağı

Ceyhan Belediyesi, 15 ayrı branşta deneyimli eğitmen, öğretmen ve antrenörler eşliğinde yaz kursu atağı başlattı.

Ceyhan Belediyesi, 15 ayrı branşta deneyimli eğitmen, öğretmen ve antrenörler eşliğinde yaz kursu atağı başlattı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçe halkı ve protokolün katıldığı törenle hizmete açılan kurslar kapsamında Ceyhanlılar; Türk Halk Oyunları, Bale, Modern Dans, Davul Ritim, Fitness, Jimnastik, Taekwondo, Basketbol, Voleybol, Futbol, Güreş, Bağlama, Bendir, Gitar ve Pilates kurslarından ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Başkan Hülya Erdem, açılış töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Sosyal ve toplumsal belediyeciliğin adını güzel Ceyhanımıza kazımakta kararlıyız. Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben, sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demiştir. Ceyhan Belediyesi olarak çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmelerine, sporun, kültür-sanatın hayatlarında önemli bir yer tutmasına vesile olmak ve elbette ki; Atatürk’ün mavi gözleri ışığında ilerlemelerini sağlamak için uğraş veriyoruz.”

Spor ve sanatın toplumdaki birleştirici gücüne inandıklarını dile getiren Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımızın eğitim hayatlarının yanında spor, kültür-sanat yaşamına da merhaba demeleri gelecekteki planları adına son derece önem taşıyor. Bu bilinçle kurslara katılan tüm çocuklarımıza sağlıklı, eğlenceli, başarılarla dolu günler diliyorum. Çocuklarımıza huzurlu, güvenli, spor, sanat ruhuyla donanmış, sağlıklı yarınlar diliyorum. Yaz kurslarımız Ceyhanımız için, çocuklarımız, gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun.”

Açılış töreni kapsamında Ceyhanlı Rap sanatçıları S1R ve Hicaz sahne aldı. Ceyhan Belediyesi’nin tüm katılımcılara patlamış mısır ve soğuk meyve suyu ikram ettiği törenin son bölümünde Ceyhan halkı, DJ performansı ve davul zurna eşliğinde eğlendi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı