Eskişehir Bilim Deney Merkezi, Tübitak Projesine Ev Sahipliği Yaptı

Eskişehir Bilim Deney Merkezi, Tübitak Projesine Ev Sahipliği Yaptı

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamalarıçağrısı kapsamında, 'Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II' projesinin eğitimlerinin bir bölümü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde yapıldı.

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamalarıçağrısı kapsamında, "Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II" projesinin eğitimlerinin bir bölümü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde yapıldı.

ESOGÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamalarıçağrısı kapsamında, "Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II" projesi devam ediyor. Farklı illerden projeye katılan 24 sınıf öğretmeni, Bilim Deney Merkezi’nde bulunan proje konusu ile bağlantılı olan doğa olayları temalı deney aletleri ile doğal afetlere yönelik alınması gereken önlemleri uygulamalı olarak deneyimledi.

Öğretmenler, su kirliliği ve küresel iklim değişikliğine yönelik farkındalık oluşturmak, çevreye olan davranışları ve sorumlulukları sorgulatmak amaçlı 5E modeli ile temellendirilmiş STEM etkinliği ile kendi ürünlerini tasarlayarak, Sabancı Uzay Evi’nde gösteri izleyerek eğitimi tamamladı. Proje yürütücüsü Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay ev sahipliği nedeniyle, katılımcıöğretmenler ise öğrenmeyi eğlenceli, dinamik ve kalıcı hale getiren etkinlikler için Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı