Konyaaltı’nda Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlanacak

Konyaaltı’nda Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlanacak

Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılını HayatPark’ta kutlayacak.

Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılını HayatPark’ta kutlayacak.

Belediye, 30 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 100’üncü yıl dönümü için bir kutlama programı hazırladı. HayatPark’ta saat 13:00’de kortej ile başlayacak 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları; zeybek, tango gösterileri ve Serdar Şengül Orkestrası’nın Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesiyle devam edecek. Gündüz bölümünde çocuk şovları, akrobasi gösterileri, panayır oyunları ve flash mob gösterilerinin de yer alacağı kutlamalar, akşam saat 21:00 itibariyle Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu gösterisi ve sonrasında sahne alacak olan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası ve Enes Demirci konseriyle gece yarısına kadar sürecek.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Büyük Taarruz’u 30 Ağustos’ta HayatPark’ta selamlayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Büyük Taarruz’un 100’üncü yıl dönümünde, başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. En güzel bayramlarımızdan biri olan Zafer Bayramı’nı hep birlikte coşkuyla kutlayacağız. Tarihini bilen ve atalarımızın ne gibi zorluklarla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduklarını idrak eden nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir. Çünkü biz, tarihi ile var olan bir milletiz. Geleceğimizi inşa ederken de geçmişimizden ilham almalıyız. Zafer Bayramı’mızın 100’üncü yılında bütün hemşehrilerimi kutlamalarımızda bizimle birlikte olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı