Menderes Belediyesi’nden Atık Pil Toplama Kampanyası

Menderes Belediyesi’nden Atık Pil Toplama Kampanyası

Menderes Belediyesi, doğayı koruma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, “Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenledi. Dereceye giren okullara çeşitli ödüller verildi.

Menderes Belediyesi, doğayı koruma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, “Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenledi. Dereceye giren okullara çeşitli ödüller verildi.

Menderes Belediyesi, doğayı koruma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, “Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenledi. Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Çevremizi korumak ve toplumda çevre koruma bilincini oluşturmak için Menderes Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“BAŞKA BİR DÜNYA YOK”

Yapılan etkinliğin çok değerli ve anlamlı olduğunu ifade eden Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Çevremizi korumak ve toplumda çevre koruma bilincini oluşturmak için Menderes Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki başka bir dünya yok” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Özkan, “Atık Pil Toplama Kampanyası”na değinerek şunları kaydetti:

“Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi tarafından hayata geçirilen Atık Pil Toplama Kampanyasında dereceye giren okullarımızdaki öğrencilerimizle bir araya gelerek ödüllerini takdim ettik. Dereceye giren Özdere Oğan Timinci Ortaokulu, Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu ve Ortaköy Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz İlkokulu öğrencilerine çevre dostu davranışları için teşekkür ediyorum.”

TOPLAM BİN 126 KİLOGRAM PİL TOPLANDI

Başlatılan kampanya kapsamında toplam bin 126 kilogram pil toplandığını belirten Özkan, sözlerini şöyle noktaladı:

“Yaptığımız kampanya sonucunda Özdere Oğan Timinci Ortaokulu 752 kilogram, Küner Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu 288 kilogram ve Ortaköy Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz İlkokulu 86 kilogram pil toplayarak doğayı koruma konusunda çok değerli bir iş yaptılar. Bizler de ilk üçe giren okullarımıza toplamda 4 Robotik Set ve 1 adet top seti hediye ederek öğrencilerimizin özverili çalışmalarından dolayı yanlarında olduk.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı