Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den, Prof. Dr Caneva’ya Geçmiş Olsun Ziyareti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den, Prof. Dr Caneva’ya Geçmiş Olsun Ziyareti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İtalya Lecce Üniversitesi Arkeoloji BölümüÖğretim Üyesi ve Yumuktepe Höyüğüönceki Kazı Başkanı Prof. Dr. Isabella Caneva’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İtalya Lecce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Yumuktepe Höyüğü önceki Kazı Başkanı Prof. Dr. Isabella Caneva’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yumuktepe kazısı esnasında yamaçtan düşerek talihsiz bir kaza yaşayan Prof. Dr. Isabella ile sağlık durumu hakkında sohbet eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yumuktepe Kazı Evi’ni de gezdi. Yumuktepe Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Giulio Palumbi ve Yumuktepe’de görev yapan arkeologlar da ziyarette yer aldı.

Caneva’ya çiçek götüren ve geçmiş olsun dileğini ileten Seçer, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Caneva’ya kendisine dikkat etmesini söyleyen Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık konusunda neye ihtiyaçları varsa kendileri ile temas kurmalarını istedi.

Seçer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Caneva da, yaşadığı kazanın etkisinin halen sürdüğünü, ancak yavaş yavaş da olsa sağlığına kavuşacağını belirtti. Caneva, kazıçalışmalarıyla ilgili de Başkan Seçer’e bilgi verdi.

Başkan Seçer ziyaretin ardından Yumuktepe Kazı Evi’ni inceledi. Laboratuvar, depo gibi alanları gezen Başkan Seçer, Yumuktepe Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Giulio Palumbi’den, çalışmaların geldiği son nokta hakkında da bilgi aldı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı