Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kıck Boks Kursu Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kıck Boks Kursu Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kick Boks Yaz Kursu, Yenişehir Belediyesi Spor Salonu’nda devam ediyor. Antrenmanlara, 8 ila 11 yaş aralığındaki öğrencilerle 12 yaşüstüöğrenciler katılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kick Boks Yaz Kursu, Yenişehir Belediyesi Spor Salonu’nda devam ediyor. Antrenmanlara, 8 ila 11 yaş aralığındaki öğrencilerle 12 yaşüstü öğrenciler katılıyor.

Haftada üç gün yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren kick boks ve muay thai antrenörlerinden Fatih Kaya, hedeflerinin sağlıklı ve dinç çocuklar yetiştirmek olduğunu belirterek, “Biz aslında şiddete karşı teknikler de öğretiyoruz, ama asıl amacımız sporcu yetiştirmek. Çocukların çoğu başlangıçta o amaçla geldiler, ama biz burada sporcu yetiştiriyoruz, güzel bir nesil yetiştiriyoruz. Sağlıklı, dinç çocuklar yetiştiriyoruz. Hedefimiz bu” diye konuştu.

Kadına karşışiddet olaylarının ardından kick boks kurslarına katılmaya karar verdiğini söyleyen Gülşen Güvendir ise “Benim amacım aslında kendimi korumaktı. Ülke şartlarından dolayı, kadınların bir takım dövüş sporları ile kendilerini korumaları gerektiğini düşünüyorum. Buraya başlama amacım aslında buydu, ama dövüş sporunu tanıdıkça sevdim. Şu anda, bu alanda ringlere çıkmayı ve şampiyonluğu düşünmeye başladım” dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı