Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz'dan Halk Buluşması

Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz'dan Halk Buluşması

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla Yeni Çarşı Salonu’nda ‘halk buluşması’ gerçekleştirdi. Eryılmaz, toplantıda 3 yıllık icraatını ve bundan sonra yaşama geçirecekleri projeleri anlattı.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla Yeni Çarşı Salonu’nda ‘halk buluşması’ gerçekleştirdi. Eryılmaz, toplantıda 3 yıllık icraatını ve bundan sonra yaşama geçirecekleri projeleri anlattı.

Halk buluşmasına, CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, CHP Samandağİlçe Başkanı Turgay Abacı ve ilçe yönetimi, İyi Parti Samandağİlçe Başkanı Seyran Ziroğlu, İyi Parti Defne İlçe Başkanı Meriç Fatmaoğulları, CHP Samandağİlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber ve yönetimi, CHP Samandağİlçe Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, Samandağ Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Eryılmaz, toplantıda yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Bu toplantı bizim 3 yıllık icraatlarımızı ve bundan sonraki projelerimizi siz değerli halkımıza sunma toplantısıdır. Bizleri kırmadığınız ve bizlere iştirak ettiğiniz için, bize omuz verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

3 yılımızı doldurduk. Ancak pandemiden dolayı 2 yıldır doğru düzgün toplantı yapamıyoruz. Tabi vatandaşlarımız da haklı olarak neden toplantı yapmıyoruz, neden bir araya gelemiyoruz diye serzenişte bulunuyorlardı. Biz de sağlık güvenliği sebebiyle toplantılarımızı arzu ettiğimiz şekilde yapamadık. Bugüne kısmet oldu. Arkadaşlarımıza da bu konu ile alakalı bizim 3 yılda yaptığımız icraatlarımızı bir video sunumu haline getirmelerini söyledim. Siz değerli halkımıza 3 yıllık faaliyetlerimizi video sunumu ile takdim edeceğiz.

Biz göreve geldiğimizde, gerçekten belediyenin durumu içler acısıydı. Belediye belediye olmaktan çıkmış, kurumsal kimliğinden uzaklaşmış, maalesef hizmet üretemeyen, sorunlara müdahale edemeyen bir yapıdaydı. Önce oradan başladık. Belediyemizi kurumsal bir kimliğe kavuşturduk. Eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı karşıladık, eksik araçlarımızı, eksik ekipmanlarımızı tamamladık.

Eksik noktalarda olan personellerimize, özellikle alanda takviyeler yaptık ve Samandağ Belediyesini işler bir belediye haline getirdik. Bu bizim bayağı bir zamanımızı aldı. Bütün bu ekonomik sıkıntılara rağmen Samandağ’ın 75 yıllık tarihinde bugüne kadar görmediği hizmetleri biz ilçe halkının hizmetine sunmaya çalıştık. Gece gündüz çalıştık, pandemi sürecinde çalıştık, sokağa çıkma yasağında çalıştık, hafta sonlarıçalıştık, karda çalıştık, yağmurda çamurda çalıştık ve Samandağ’da gerçekten hepimizin rahatsız olduğu, hepimizin hayatına bir şekilde olumsuz çıkan sorunları tek tek ortadan kaldırmaya çalıştık.

Önemli projelerin altına imza attık ve önemli projelerimizi önümüzdeki süreçte inşallah hayata geçirmeye çalışacağız. Kapalı Spor Salonu ile Stadyum arasında 33 bin metrekarelik kendi kaderine terk edilmiş, bataklık bir alan var. Çöplerin döküldüğü, Samandağ sahiline yakışmayan bir manzara, oraya gittik ve İlçe Spor Müdürlüğü’ne tahsis edilmişti, orayı kiraladık. Orası ile ilgili çok güzel bir proje hazırladık. Orada Samandağ’ın bütün ihtiyacını karşılayacak bir mesire alanı olarak projelendirdik. Şimdiden halkımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı