Seyhan Belediyesi Kreşlerinde Yeni Dönem 800 Öğrenciyle Başladı

Seyhan Belediyesi Kreşlerinde Yeni Dönem 800 Öğrenciyle Başladı

Seyhan Belediyesi, 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına başladı.

Seyhan Belediyesi, 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına başladı.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tellidere, Gürselpaşa, Yeşilyurt, Yeşiloba ve 2000 Evler mahallelerinde bulunan 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 çocuk okul öncesi eğitime başladı.

Seyhan Belediyesi kreşlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu programlar esas alınarak verilen eğitimlerde, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal olmak üzere tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmak, çeşitlendirip zenginleştirmek hedefleniyor.

KREŞ KAPASİTELERİ ARTIRILDI

Kreş ihtiyacının her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Akif Kemal Akay, geçen yıl 510 öğrencinin kabul edildiği kreşlerin kapasitesini artırdıklarını ve 800 öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına başlandığını aktardı.

GÜVENLİ BİR ORTAMDA, UZMANLARIN GÖZETİMİNDE

Çocukların güvenli bir ortamda, uzmanların gözetiminde geleceğe hazırlandığını dile getiren Başkan Akay, “Kreşlerimizde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, bağımsız düşünebilen, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, kendine-çevresine saygılı, hoşgörülü, sorumluluk bilincine, öz denetime ve aidiyet duygusuna sahip, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diliyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı