Tepebaşı Belediyesi Personeline Yüzde 50 Ücret Zammı

Tepebaşı Belediyesi Personeline Yüzde 50 Ücret Zammı

Tepebaşı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ek protokolü ile üçüncü 6 ay ücret zammı yeniden düzenlendi. Protokol ile daimi işçilerin günlük çıplak ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapıldı.

Tepebaşı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ek protokolü ile üçüncü 6 ay ücret zammı yeniden düzenlendi. Protokol ile daimi işçilerin günlük çıplak ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapıldı.

Tepebaşı Belediyesi, ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında emekçilerinin haklarında iyileştirmeler yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ek protokolü ile daimi işçilerin günlük ücretlerinde yüzde 50’lik artış sağlandı.

Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Belediye-İşŞube Başkanı Kemal Azak, belediye başkan yardımcıları, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.

Başkan Ataç, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün bir toplu sözleşme için bir aradayız. Güzel bir sözleşme, gönül daha fazla vermek istiyor elbette. Ancak ülke öyle bir noktaya geldi ki yoksulluk sınırı 22 bin lira. Türkiye’de kaç bin kişi 22 bin TL aylık alıyor? Bugün sözleşme ile 15 bin TL de para versen yine yeterli değil çünkü yarın ne olacağı ne ile karşılaşacağımız belli değil. Yarının hiçbir garantisi yok. Biz 20-22 yıldır beraberiz, daimi işçilerimizin arasında 99 yılından beri bir arada olduklarımız var. Biz bu belediyenin hem patronu hem çalışanıyız. Başkanından müdürüne, başkan yardımcısına kadar eğer böyle bir ortak düşünce oluşmuşsa, burada bir sıkıntı yok demektir. Gönül istiyor daha fazla imkan verelim, çalışanlarımız daha rahat yaşasın ve işe gelirken mutlu olsunlar, iş barışı olsun. Bu yapılanlar tamamen işçimizin, çalışanımızın güvencesidir. Bu şehirde beraber yaşıyoruz. Sizin yüzünüz gülerse, bizim de yüzümüz güler. Bugüne kadar hiçbir çalışanımızıüzmeden buraya kadar geldik, bundan sonra da böyle olacak. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum.”

Genel-İşŞube Başkanı Kemal Azak ise şöyle konuştu:

“Önceden yaptığımız toplu sözleşmemiz, o günün koşullarında herkesin mutlu olduğu, ortak noktada buluştuğu bir sözleşmeydi. Ama bugün ülkeyi yönetenler tarafından yönetilememezlik doğrultulusunda enflasyonun artmasından dolayı her şey sıfır hale geldi. Bu noktada görüşmelerimiz doğrultusunda Ahmet Başkanımıza ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Emeğin karşılığını, daha iyi şekilde ve imkanlar çerçevesinde, ince eleyip sık dokuyarak çok emek sarfettiler. Toplu sözleşme ek protokolümüz ile Ahmet Başkanımız elinden gelenin en iyisini yaptı ama 2 ay sonra ne olacağı belli değil. Nasıl ki pınarın başından bulanık su akıyorsa, biz altından ne kadar temizlersek temizleyelim o suyu, yukardan yine bulanık su akacaktır. Daha refah seviyesi içinde yaşamımızı sürdürmeyi dilerken, Başkanımız Ahmet Ataç’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Daha sonra işçilerin günlük çıplak ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapılmasını kapsayan ve 15.07.2022 ile 14.01.2023 arası 6 aylık dönemi kapsayan ek protokol metni, işçilerin alkışları eşliğinde imza altına alındı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı