Torbalı'da “keşkek Festivali” İçin Geri Sayım Başladı

Torbalı'da “keşkek Festivali” İçin Geri Sayım Başladı

Bu yıl çok sayıda festivale ve konsere ev sahipliği yapan Torbalı Belediyesi, bu pazar da bölgenin yöresel lezzetlerinden 'Keşkek' için Dirmil Mahallesi’nde ‘Keşkek Festivali’ düzenleyecek.

Bu yıl çok sayıda festivale ve konsere ev sahipliği yapan Torbalı Belediyesi, bu pazar da bölgenin yöresel lezzetlerinden "Keşkek" için Dirmil Mahallesi’nde ‘Keşkek Festivali’ düzenleyecek.

Torbalı Belediyesi, bu pazar bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Daha önce ilçede yetişen bardacık inciri ve börülce için festivaller düzenleyerek hem bu ürünlerin tanıtımını sağlayan hem de kırsal mahallelerin kalkınmasını destekleyen Torbalı Belediyesi, şimdi de bölgenin yöresel lezzetlerinden ‘Keşkek’ için Dirmil Mahallesi’nde ‘Keşkek Festivali’ düzenleyecek.

Festival kapsamında köylüler stantlar açıp, yöresel ve doğal ürünlerini satma fırsat bulacak. Festivalde ayrıca Türk Müziği’nin önemli isimlerinden Belkıs Akkale konser verecek. Akkale’nin yanı sıra Nurcan Başpınar ve saz ekibi de festivalde sahne alacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN FESTİVALE DAVET

Torbalı Belediyesi, yörenin en lezzetli ürünlerinden olan keşkeği festivale gelen binlerce vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacak. İzmir merkezinden festivale katılmak isteyenler için Tepeköy İZBAN İstasyonu’ndan saat 10.00’dan itibaren saat başı festival alanına ücretsiz servisler hareket edecek.

Tüm İzmir’i festivale davet eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “İlçemizin kırsal mahallelerini kalkındırmaya devam ediyoruz. Bardacık ve Börülce festivalimizin ardından yöremizin en lezzetli ürünü olan keşkek için festival düzenliyoruz. 18 Eylül Pazar günü Dirmil’de gerçekleştireceğimiz Keşkek Festivalimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ürünlerini tanıtmasına yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı